Noc s Andersenem 1.dubna 2016

Letošní téma bylo Mach a Šebestová

Dětí bylo 22, cca 6let-10let a nás povolaných dospělých 5, Marta Zmrhalová, učitelka z Novosedel nad Nežárkou Eva Prokešová, družinářka z Novosedel nad Nežárkou  Marie Němcová, knihovnice z Roseče Milena Marhounová a naše rosečská pošťačka Petra Rešlů  a jedna dospívající,  která se také v předchozích letech zúčastňovala jako dítě,  Adéla Kiričenko. Mirka Beránková se poprvé neúčastnila z rodiných důvodů-byla na maturitním plese v Praze-) Potvora

Děti nás opět překvapily a byly na nás nachystané převlečení za Macha a Šebestovou no vlastně je to jejich první úkol na pozvánkách. Holky měly krásné obrovské mašle ve vlasech a kluci bezva šátky kolem krku a stylové aktovky školní, modré kalhoty a červená trička. Jen Žeryk nám chyběl.

Také to bylo snad poprvé co jsme nepodnikli žádnou venkovní hru, no byla celkem zima 12 stupňů a sychravo občas deštivo.

Takže jsme to pojali letos opravdu formou čtení, čtení, čtení, přečetli jsme dvě knihy Mach a Šebestová,vymysleli jsme různé kvízové hry, pohádkové spojování, kreslení, spojování vět a otázky vše na téma Macha a Šebestové a jiné pohádky taky

Taky jsme se naučili hlavní písničku „MY JSME ŽÁCI 3B BEREME VŠAK NA SEBE PODOBU ZAJÍCE ŽIRAFY ČI KRABICE“……….děvčata nám jí zahrály na flétnu.

Večer jsme ještě stihli vyrobit s dětmi velké papírové telefonní sluchátko. Po večeři, kterou chystá tradičně p.Marhounová, jsme se zachumlali do spacáků a tajně ujídali brambůrky a jiné mlsy a četli již zmiňované knihy.

Ráno moc času není. Takže po snídani je shrnutí celého předchozího dne a rozdání diplomů a hlavně na co se děti těší nejvíce? Na památku dostanou KNIHU k danému tématu. Letos to byla Mach a Šebestová ve škole.

Všem zúčastněním dobrovolnicím – kuchařkám a hlídačkám, učitelkám, pošťačkám, účetním moc děkujeme. Pomáhají ve svém volném čase, nemají už malé děti a přesto si najdou volný den na  nás. A místním obyvatelům,  že strpí všechen ten dupot a věčné noční tajné chození dětí na WC.

Také jsme měli letos trochu nahnáno. Museli jsme bohužel odmítnout pár dětí, zredukovat počet dětí a nastavit jiná pravidla, protože je to v okolí jediná Andersenská noc. Bližší je až v Jindřichově Hradci.V posledních letech jsme měli děti i NÉ školou povinné, tedy děti co neumí  číst a vzhledem k tomu, že to je hlavně o čtení, tak jsme proto změnili pravidla. Naše malá bývalá tělocvična bohužel nepojme moc dětí, proto máme limit cca 25 dětí – školou povinné a do 11let. Starší děti už to moc nebaví, jsou to puberťáci, kteří mají jiné zájmy.

Přesto se už teď těšíme na rok 2017, vymýšlet úkoly a jiné blbiny pro partu dětí.